Skip to content

NOVELART AİLESİ KİMDİR?

Firmamız 2014 yılında inşaat sektörünün ihtiyacı olan iç ve dış boya  söve ve dış cephe dekoratif ürünlerini imal etmek ve satışını yapmak üzere İki  genç girişimci tarafından kurulmuştur.

2015 yılında 2000 m² kapalı alana sahip fabrikasında, deneyimli projelendirme ekibi ve uzman imalat personeli ile Polistren Dış Cephe Ürünleri, Isı Yalıtım Sistemleri, EPS Ürünleri ve Dekoratif Enjeksiyon ürünlerinin imalatını gerçekleştirir hale gelmiştir

2014 yılında kurumsallaşma çalışmalarını hızlandıran Novelart Adıyaman da toplam 6000 m² lik kapalı 4000 m2 açık alana sahip fabrikasına yeniliklerle imalatlarına devam etmiştir.

2017 yılından itibaren değişen piyasa koşulları gereği ve hızla ilerleyen inşaat sektöründeki gelişmelerden dolayı yatırımları arasına endüstriyel ve sentetik boya Enjeksiyon EPS ve Yapı Kimyasalları imalatını da bünyesine alan firmamız, inşaat firmalarının bütün ürünlerini tek bir tedarikçiden temin edebilecekleri bir çözüm ortağı olma noktasına hızlı adımlarla ilerlemektedir.

2017 yılında inşaat sektörünün vazgeçilmezi olan “Yapı Kimyasalları” ürünlerinin üretim tekniklerine en uygun şekilde imalatını yapmak, müşterilerin isteklerine tam anlamıyla cevap verebilmek ve müşterilerine yeni ürünler geliştirebilmek için; Adıyaman ’daki fabrikasında özel kimyasal bileşimlerin rahatlıkla üretilebileceği, teknik ve teknolojik donanımı en yeni, en yüksek kapasiteli makine teçhizat ve ekipman yatırımlarını gerçekleştirmiştir.

Firmamız 2014’yılından itibaren yaptığı tüm makine teçhizat yatırımlarının yanı sıra; markalaşma ve tescilli ürün üretimi konusunda da yatırımlarına önem vermiştir. Bu bağlamda “CE sertifikası, Marka Tescili, Kalite Yönetim Sistemi” tse /uto 16-042 sertifikasyonlarını tamamlamıştır.
Firmamız tüm müşterilerinin taleplerine ve kalite standartlarına uygun cevap vermek için onların çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir. Rekabet avantajı yaratmayı, bilgi ile donatılmış eğitimli insan gücü oluşturmayı, müşteri odaklı hizmet anlayışını, Türkiye ve Dünya’ya inşaat sektörü için ürün yeniliklerini sunmayı vizyon olarak benimseyip bu çizgi doğrultusunda yatırımlarına devam etmektedir.
Yenilikleri takip ederek Dünya standartlarında çevre dostu ürünler üretmeyi, çalışanlarının ve çözüm ortaklarının iş ve yaşam standartlarına katkı sağlamayı, ihracatını günden güne arttırmayı, yeni yatırımlar yapmayı, istihdamı arttırmayı, ülke ekonomisine katkıda bulunmayı misyon olarak belirlemiştir.
Firmamız; dürüst, yenilikçi, öncü, çevreci, güçlü, hızlı, kurumsal ve güvenilir olmayı firma değerleri olarak her zaman ön planda tutmaktadır.
Novelart iç cephe ve dış cephe için kullanılabilen yüzlerce ürün çeşidi ve 5 farklı markası ile; sektöre ve yüklenici firmalara yenilikçi tasarımlar yapabilmeleri için geniş bir alan sunmaktadır.